„Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!“

Nacionalna strategija za poticanje čitanja za razdoblje od 2017.-2022.

Opće je poznato da nam čitanje donosi brojne benefite – čitanje nas opušta, smanjuje stres, pomaže u održavanju moždanih funkcija, obogaćuje nam rječnik, potiče kritičko razmišljanje, širi naše vidike…Čitanje nam omogućuje da se u potpunosti uživimo u osjećaje i misli drugih ljudi, što direktno utječe na razvoj empatije i različitih socijalnih vještina koje su nam neophodne za uključivanje u suvremeno društvo.

Kako bismo promovirali čitanje kao poželjnu aktivnost, u subotu , 8. lipnja naši su se nastavnici uključili u aktivnost Profesori čitaju?! kako bi učenicima pročitali ulomke tekstova po svom izboru. Učenicima koji su pozorno pratili nastavnici su čitali djela Sergeja Jesenjina, Kristiana Novaka, Tina Ujevića, A.G. Matoša, Irvinga Stonea, Ivana Raosa, Thomasa Manna i brojnih drugih autora, nakon čega je uslijedila diskusija o tekstovima i čitanju. Nadamo se da smo ovom aktivnošću probudili uspavane čitatelje u vama učenicima i da će uslijediti brojne tribine na kojima ćete vi čitati tekstove po svom izboru svojim nastavnicima i drugim učenicima.