EUROPSKA NOĆ ISTRAŽIVAČA 2018.

 Organizacija posjeta, promocija događaja i izrada plakata: Tajana Šimag

Tisak plakata: Damir Lukica

Europska noć istraživača tradicionalno se održava svakog zadnjega petka u rujnu u svim velikim europskim gradovima. Nastala je europskom inicijativom kojom se želi ukazati na važnost znanstvenoga istraživanja u svakodnevnom životu.

„Europska noć istraživača 2018.” održana je u petak 28. rujna 2018. godine u četiri hrvatska grada – Zagrebu, Splitu, Rijeci i Puli.

Od 17 do 22 sata su na Europskom trgu u Zagrebu učenici naše škole, ali i njihovi roditelji i ostali posjetioci, mogli učiti kroz igru i prezentacije, zabavljati se, sudjelovati u nagradnim igrama i bogatom programu. U raznovrsnoj ponudi na izložbenim prostorima izlagača upoznali su različite vrste kukaca, trkače robote, Tesline izume, eksperimentirali sa zvukom i eksplozivom, napravili svoga ljigavca i umjetni snijeg, svirali lasersku harfu, pojeli nitroled – sladoled i još mnogo toga.