Jezive priče

Čitanjem protiv konzumerizma

Drugo polugodište otvoreno je čitateljsko-dramskom radionicom u 1.D i 1.B. razredu, inspiriranom zbirkom priča Maše Kolanović Poštovani kukci. Autorica u dvanaest priča progovara o onom jezivom u konzumerističkoj stvarnosti koja nam se prikazuje kao ružičasti svijet nebrojenih mogućnosti, što je još dodatno naglašeno autoričinim ilustracijama kostura.

Učenici su prepoznali probleme potrošačkog društva u suvremenoj stvarnosti, ušli u uloge likova iz jedne od priča i ponudili moguća rješenja borbe protiv konzumerističkog načina života, a profesorice Vignjević i Pralica predložile su im čitanje kao poželjnu antikonzumerističku aktivnost koja im može pomoći da ne pretvore u kukce.

U galeriji možete pogledati kako je radionica izgledala te kakav je plakat osmislila naša Ana Starčević iz 3.B.