Posjet 4.B razreda HRT-u

Posjet 4.B razreda HRT-u 23. siječnja 2020.

 

U sklopu predmeta Televizija, učenici 4.B razreda posjetili su Hrvatsku radio televiziju. Ljubazna gospođa Nada Chedid provela nas je kroz 32 kilometara hodnika Hrt-a, pokazala nam je studije i režije Hrvatskog radija, Radio Sljemena, te tonski studio u kojem se snimaju radio drame. Ipak, nama su najzanimljiviji bili televizijski studiji. Prošetali smo kroz redakciju informativnog programa, fotkali se na setu “Dnevnika“, obišli studio trećeg programa HRT-a, prisustvoli pripremi snimanja emisije “Juhuhu“. Ušuljali smo se na set emisije “Dobro jutro Hrvatska“ koje je emitirala program uživo. Vidjeli smo i najveći televizijski studio u jugoistočnoj Europi u kojem se trenutno snima emisija “The Voice Hrvatska“.  Profesor Pavlinić uspio je snimiti epizodu svoje omiljene emisije “Šahovski komentar“ u kojoj je proanalizirao kako je izgubio partiju od svoje devetogodišnje kćeri.