Posjet učenika suvremenim izložbama

 

Posjetili smo izložbu „Suvremena japanska grafika“ i izložbu plakata Borisa Bućana

4.b razred je u pratnji profesora Nikice Mjehović i Bernarda Brčića posjetio dvije izložbe­ ­–izložbu suvremene japanske grafike u Gliptoteci HAZU-a te izložbu plakata Borisa Bućana u Kabinetu grafike HAZU-a.

„Suvremena japanska grafika“ odvela nas je na zanimljivo putovanje kroz grafičke tehnike karakteristične za Japan i vrhunsko umijeće japanskih autora u izradi grafičkih otisaka.

Ono što japansku grafiku čini jedinstvenom jest upravo spoj tradicije, u pogledu tehnike i materijala, i suvremenosti.

 

Izložba plakata Borisa Bućana, jednog od najistaknutijeg autora plakatne umjetnosti u Hrvatskoj, osvijetlila je važnost plakata kao medija i njegovu percepciju kod publike. Bućanovi plakati prepoznatljivi su po svojoj originalnosti u interpretaciji teme, kao i njihovoj sposobnosti da zainteresiraju promatrača.